Víte, čím zajistit izolaci balkonu?

Každý z nás, především pak majitel panelového bytu, uvítá balkon, kde může, během hezkých dnů, odpočívat a relaxovat. Je však potřeba, aby byl v pořádku.

Prvním předpokladem je izolace balkonu, především pak vodotěsná ochrana betonových povrchů, omítek či cementových potěrů.

Na koho se obrátit?

Celou řadu vhodných přípravků naleznete na stránkách razaporiadne.sk.

V nabídce naleznete, kromě jiného, přípravky pro vodotěsnou ochranu povrchů, rychleschnoucí cementovou maltu, která je vhodná na balkony a terasy pro ochranu proti vodě nebo pružnou membránu, která obsahuje vlákna, jež chrání exponované povrchy.

  • Přípravky pro vodotěsnou ochranu betonových povrchů jsou vhodné pro ochranu betonového povrchu proti vlivům chloridů, solí a CO₂ a jsou určené jak na povrchy betonové, tak i na obklady z keramiky, mozaiky či přírodního kamene. Kromě toho nabízejí celou řadu výhod – hmota zůstává i po vytvrzení pružná a to díky syntetickým pryskyřicím, jichž je v přípravku větší množství, jsou snadno aplikovatelné a to i na konstrukce svislé a jsou odolné i vůči UV záření.
  • Pokud hledáte přípravky, které lze aplikovat i na povrchy ne příliš suché a při nízkých teplotách, pak se nabízí rychleschnoucí elastická cementová malta, která je ideální pro vodotěsnou ochranu balkonů a teras. Lze ji nanášet na povrchy z betonu, cementu i na nátěry původní. Po aplikaci je odolná vůči dešti již po několika hodinách. Odolává i nízkým teplotám i vyšší relativní vlhkosti vzduchu.
  • Pružnou tekutou membránu lze využít pro ochranu exponovaných povrchů a to nejen na balkony a terasy, ale také na střechy rovné, kopulovité a obloukové, okapové žlaby či odpadní potrubí.

V nabídce e-shopu naleznete také vhodné přípravky pro hydroizolaci koupelny, na které jsou kladeny vysoké nároky a to díky specifickému prostředí, jež se v koupelnách nachází. Je potřeba, aby byly rychleschnoucí, aby bylo možno je aplikovat na různé povrchy a to nejen na podlahy, ale také na stěny a byly odolné.