Vybavení zasedací místnosti: Důležitá je technika i nábytek

Vhodně vybavená zasedací místnost může výrazně podpořit myšlení během firemních schůzek. Vybavení tedy rozhodně nepodceňujte.

Zasedací místnost je jednou z nejdůležitějších místností ve firmě. Lze jí využít (kord v dnešní pokoronavirové době) například na videokonference, online poradu a webinář. Její vybavení by to mělo reflektovat. Je potřeba, aby probouzela kreativitu a dobré myšlenky, které firmu posunou opět o kus dál. Jak toho dosáhnout? Vhodným vybavením.

Jak vybavit zasedací místnost?

Do zasedací místnosti se hodí klasický konferenční stůl s klasickým obdélníkovým tvarem. Jeho výběru by ale měla předcházet alespoň částečná analýza. Je potřeba, aby barvy a provedení ladilo s místností a aby dobře plnil svůj účel.

Neméně důležitá je akustika místnosti a světelné podmínky. Ke zlepšení těchto vlastností mohou pomoct vybrané textilie. Nebojte se sáhnout po koberci, závěsech. Ty vám sice nezajistí dobrou akustiku a dostatečné osvětlení, ale s trochou improvizace určitě najdete vhodné řešení. S pohlcováním nežádoucího zvuku mohou pomoct i židle s textilním potahem. Pokud ale chcete opravdu dobrou akustiku místnosti, pozvěte si profesionála. Ten vše pečlivě změří a navrhne vhodné řešení.

Ozvučení místnosti

Stejně důležité jako akustika a osvětlení je i technika. Ozvučení místnosti dopomohou vhodné reproduktory a mikrofony. Tedy v případě, že se v místnosti chystáte provozovat videokonference. Jelikož se dá technika v dnešní době poměrně pohodlně vyřešit i bezdrátovým způsobem, na problémy s dráty takřka můžete zapomenout. I přesto se připravte na nějaký ten kabel.

Ozvučení a některá technika připojená k jednomu zdroji zpravidla bude potřebovat alespoň základní kabeláž. Její dobrý návrh je klíčový, protože jinak může dojít ke zbytečnému poškození nebo zničení některých předmětů. A to určitě nechcete.