Výhody betonových plotů jsou nesporné

Uvažujete-li, jaký plot by byl u vašeho rodinného domku nejvhodnější, zamyslete se nad tím, jaké výhody a nevýhody mají různá oplocení. Pokud chcete mít plot postaven co nejdříve a nejsnadněji, chcete, aby nevyžadoval žádnou údržbu a přesto vydržel mnoho let, aby byl zárukou soukromí a bezpečí, pak je nejlepší volbou betonový plot.

Nemusíte se obávat, že byste měli kolem svého domu nevzhlednou betonovou hradbu, kterou znáte z oplocení průmyslových areálů. Současné betonové ploty jsou totiž velice elegantním a estetickým řešením při oplocování nejen rodinných domů, ale i jiných objektů či veřejných prostor. Jednou z výhod je, že si můžete vybrat různé vzorování, tvarování i barevný odstín, aby betonový plot ladil s fasádou domu.

Proč zvolit betonový plot od firmy BEVES LANŠKROUN s.r.o.

Výrobce vyrábí betonové ploty sám již 12 let, takže odpadají příplatky dodavatelům. Vysoká kvalita, pevnost a pružnost je dána svařovanou výztuží z betonářské oceli a používáním výhradně certifikovaného mrazuvzdorného betonu. Cenu si můžete spočítat ihned na základě ceníku na webových stránkách výrobce.

Parametry betonového plotu

Desky jsou na výběr v různých rozměrech. Nejběžnější je délka dva metry, šířka resp. tloušťka je pět cm a na výšku mají desky 50 cm. Základním pojivem při výrobě desek i sloupků je cement a kamenivo. Pružnost a odolnost plotu se zvyšuje přidáváním chemických přísad. Zadní strana plotu je hladká, přední strana je vzorovaná. Vzor štípaného kamene rádiusové betonové desky, která se zasunuje jako poslední, činí něco málo přes 60 cm.

Přednosti betonového plotu

Velkou výhodou je jeho snadné a rychlé postavení. Terén se nemusí složitě upravovat, stačí jej pouze srovnat, aby při zasunutí spodní desky nepřekážel kámen či hrbol. Není třeba budovat žádné základy, jelikož stačí pouze vykopat díry pro sloupky. Betonové sloupky, které jsou opatřeny na dvou stranách drážkami, se do připravených otvorů zafixují zeminou, štěrkem nebo betonem a do drážek se zasouvají desky. Výška plotu se odvíjí od počtu desek.