Vysněná koupelna v plážovém stylu. Jak na to?

Snad každý z nás miluje pobyt u moře. Můžeme se dokonale uvolnit a prožít příjemné chvíle. Návrat do reality je ale ve většině případů spojen s mnoha negativními pocity. Proč si tedy nedopřát kousek nebe přímo u sebe doma?

Rekonstrukce, nebo jen úprava?

Aby byla vaše koupelna v plážovém stylu, máte dvě možnosti. Profesionální rekonstrukce koupelny, ve které bude elektroinstalace, sanita, ale také obklady a světla ihned v novém kabátku, je rychlou a trvalou možností. Ne vždy je ale nutná rekonstrukce bytu, abychom si splnili sen. Můžete se o to postarat také svépomocí. Bude potřeba přiložit ruku k dílu a postarat se o dokonalý výsledek koupelny svými silami.

Vhodné barevné tóny

Barvy, které budeme do plážové koupelny volit, jsou nasnadě. Hodí se zde písková barva, bílá, a také trochu světle modré, ale to není nutné. Nejlepší je zvolit pouze základní barvy, které budeme vhodně kombinovat i s doplňky. Postačí nám tedy jen béžová a její jemné variace.

Výmalba, dlaždice, sanita

Sanitu samozřejmě můžeme ponechat v klasické bílé barvě, možností je ale i více a tónované prvky se dají v dnešní době sehnat zcela spolehlivě. Není to ale nutné. Béžová může být všude okolo. Dlaždice v pískové barvě mají v každých stavebninách, stejně tak obkládačky. Přejete si něco netradičního? Voděodolná fototapeta vás přenese na vaši oblíbenou pláž. Stačí jen nalepit na stávající obkladačky.

Doplňky hrají hlavní roli

Co nás ale bude zajímat nejvíce, jsou drobné detaily. Objednejte si koupelnovou předložku ve vhodném tónu, který splyne s podlahou. Následně si nakupte osušky a ručníky ve stejném odstínu, aby opticky nerušili dojem z koupelny. Kosmetické přípravky ukryjte do skříňky a přidejte závěsné dekorace z mušlí.

Vítejte na své privátní pláži. Do koupele si pravidelně dávejte mořskou sůl z Mrtvého moře a radujte se z relaxu.