Vytápění peletami je snadné a levné, zvolíte-li ten správný kotel

Postavili jste si rodinný dům a počítali s jeho vytápěním elektřinou nebo plynem? Protáčejí se vám teď z účtu za energie panenky a rádi byste se poohlédli po mnohem levnějším, ale stejně komfortním způsobu? Nechte se inspirovat širokým portfoliem kotlů OPOP, které se vejdou i do velmi malých prostor.

Kotel, který vyhoví opravdu všem

Rádi bychom vám představili automatické kotle z řady H4 EKO-D. Vytápět v nich lze kusovým dřevem i peletami a nabídnou široké rozpětí výkonu mezi 16-25 kW. Snadno si tedy vyberete takový, který vyhoví přesně vašim potřebám.

Největší předností této řady je vysoká účinnost všech modelů, která dosahuje až 96 %.Většina paliva, které svěříte jejich útrobám, se tak beze zbytku využije. A na kolik vás tedy vyjde vytápění celého rodinné domu, vsadíte-li právě na takovou moderní technologii? Okolo 20 000 Kč. O mnoho více určitě ne. Samozřejmě ohříváte-li díky kotli např. teplou vodu, pak se částka o něco pozvedne.

Nevadí ani dveře o šířce 60 cm

Díky svému kompaktnímu půdorysu se kotle na dřevo a plety z řady H4EKO-D vejdou opravdu kamkoliv – třeba i do malého přístavku, určeného původně třeba jen na uložení zahradnických pomůcek. Výhodu získávají i díky šikovně řešenému zásobníku na palivo, jež lze ke kotli připevnit z obou stran.

Právě tyto zásobníky, jež pojmou opravdu velký objem paliva, zaručí, že nebudete ke kotli muset každou chvíli odbíhat. Dávkování je individuální, stanovené na základě čidla, měřícího venkovní teplotu. A nechybí ani dálkové ovládání třeba přes GSM modul nebo chytrou aplikaci ve vašem telefonu. Výkon kotle tak můžete bez potíží regulovat i na dálku.

Náš tip: Máte-li doma starý kotel od OPOP, měli byste vědět, že nová řada odpovídá připojovacím rozměrům těch starých, a to takto:

  • H416 EKO-D kotel na dřevo nahradí starší modely H412 a H418.
  • H420 EKO-D kotel na dřevo nahradí starší modely H412 a H418.
  • H425 EKO-D kotel na dřevo nahradí H424.

Určitě se vám zalíbí i nízké pořizovací náklady a zajímavý design. Zjistěte více o ryze českých kotlích špičkové kvality na OPOP.cz. Vždyť topit levně a navíc ekologicky můžete ještě letos!