Vyzdobte si váš domov podzimní náladou

Podzimní období je typické pro své pochmurné období, déšť, chladný vítr, ale také tím, že se vracíme ke konzumaci horkých polévek, nápojů a zútulňujeme si domov. Dopřejte proto vašemu interiéru, ale také exteriéru kouzelnou podzimní výzdobu. Uvnitř nezapomeňte na svíčky a aromalampy, které vykouzlí příjemné světlo a pocit tepla. Venku by zase neměly chybět dýně.

Podzimní dekorace

Pro podzim je typických několik vzorů a dekorací, jedná se především o dýně, svíčky, listy, kaštany, šišky, zahřívací koření, které již evokuje Vánoce a dostatek svíček a světel. V interiéru můžete použít dekorace zakoupené, ale také vyrobené, jelikož dostatek materiálu najdete právě v přírodě. Stačí se vydat na sběr kaštanů, listů či šišek a z nich vytvářet zajímavé kreace.

Výzdoba exteriérů

A jak vyzdobit vaši zahradu, schodiště či parapety? Na schodiště můžete umístit klasické velké dýně, které tvoří přírodní dekorační materiál. Do truhlíků můžete umístit menší dekorativní dýně, přidat k nim můžete šišky, kaštany napíchané na špejli či pár mašlí v podzimních barvách. Na zahradě je ideální umístit velké dýně, které již můžete vydlabat do halloweenského stylu a umístit do nich svíčky. Tyto dýně osvítí zahradu a vykouzlí jedinečnou atmosféru. Zavěsit nad vstupní dveře můžete také sklenice se svíčkami, či lépe se světýlky a umístit k nim kaštany.

Dekorace interiéru

V interiéru můžete vsadit na kupované dekorace, například polštáře s potiskem lístečků, závěsy, prostírání apod. Vyrobit si můžete ze starých sklenic stojánky na svíčky, ke kterým přidáte šišky, celou skořici či kaštany. Nezapomeňte ani na sušené listí z venku, které můžete zavěsit na provázky či si vytvořit celou velkou dekorační kytici. Myslete také na tvorbu podzimního věnce, z suchých klacků, kaštanů, šišek a mochyně, která připomíná přírodní lucerničky. Z mochyně je krásná také kytice na podzimní stůl. Pusťte podzimní atmosféru i k vám domů.