Za mořem do Chorvatska na Istrijský poloostrov

Chorvatsko navštěvuje každoročně velké množství turistů, které láká nejen nádherné a průzračně čisté moře, ale také kouzelná příroda, celá řada historických památek a chutná místní kuchyně. Někdo jede do Chorvatska odpočívat, další zase užívat si vodní sporty a radovánky, kterých místní pláže nabízejí velké množství.Zavítat můžete jak na pevninskou část, tak i na krásná místa, jež nabízejí chorvatsko ostrovy.

Istrijský poloostrov

Jeho břehy omývají vody Jaderského moře a svým návštěvníkům nabízí velké množství nádherných míst. Nejvíce navštěvovanou částí je západní pobřeží, na němž se nacházejí známá střediska Umag, Poreč, Rabac, Medulin či Rovinj. Tato malebná střediska nabízejí ubytování chorvatsko v apartmánech či hotelových komplexech.

V Rabacu se nachází nádherná pláž Girandella, jejíž základ tvoří oblázky, ale odpočinout si můžete také na betonových platech nebo velkých kamenech, které jsou rozesety po celém pobřeží. K dispozici jsou i plážová lehátka. Pokud vás omrzí slunění na pláži, můžete vyrazit po promenádě do města, zahrát si plážový volejbal nebo vyzkoušet vodní lyžování.

Medulin je ideální místo pro rodiny s malými dětmi. Naleznete zde písečnou pláž s pozvolným vstupem do moře a atmosféra městečka je spíše poklidného rázu. Rozhodnete – li se pro nějakou aktivitu, můžete vyzkoušet potápění nebo vodní lyže.

Ráj mezi plážemi představuje Makarská riviéra, která se rozkládá více na jih, ale toto místo si oblíbilo velké množství návštěvníků a to především díky slunečnému podnebí a dlouhým oblázkovým plážím. To vše činí z Makarské riviéry velmi populární turistickou destinaci.

Všechna zdejší střediska nabízejí široké možnosti ubytování. Velký výběr naleznete také na portálu ubytovanivchorvatsku. Většina turistů oceňuje i místní kuchyni a všichni zdejší návštěvníci rádi ochutnávají místní speciality, mezi nimiž hrají prim plody moře.