Zajistěte si v dílně i v provozu to správné klima

Správné pracovní podmínky jsou důležité, protože dlouhodobě ovlivňují zdraví a často i kvalitu práce. V jakém klima pracujete, je vám příjemně, zima nebo pracujete ve velké vlhkosti? Žádný extrém není dobrý, ale naštěstí existují kvalitní průmyslové přístroje do dílen i do provozů, které si umí se špatnými podmínkami rychle poradit.

Boj se zimou vám pomohou vyhrát topidla

Pokud potřebujete v dílně nebo třeba na stavbě zajistit rychle teplo, nejlepší volbou jsou topidla. Můžete si koupit naftová topidla, která jsou velmi populární, jejich provoz není drahý a během krátké chvíle vám dokáží účinně vytopit i velké prostory. Naftová topidla si můžete pořídit s přímým nebo nepřímým spalováním. U topidel s přímým spalováním je potřeba myslet na to, že produkují spaliny a spotřebovávají kyslík, takže jsou vhodné jen do velmi dobře větraných prostorů a do prostorů, kde se dlouhodobě nezdržují lidé. Oproti tomu naftová topidla s nepřímým spalováním se nachází mimo objekt a do vytápěných prostorů vhání teplý vzduch pomocí trubice. Můžete je pořídit v eshopu Svarecky-obchod.cz, kde se vám nabízí i stacionární naftová topidla, která jsou vhodná pro dlouhodobý provoz.

Vlhkost je nebezpečná

Velkým nepřítelem v domácnosti, v dílnách i ve skladech je vlhkost. Vlhkost dokáže napáchat nemalé škody na majetku, kovové povrchy reziví, dřevo hnije, často se objevuje plíseň a narušuje se statika. Obzvláště nebezpečná je vlhkost pro zdraví, protože pak dýcháme jedovaté spóry z plísní a také hrozí vznik revma. Řešení může být přitom jednoduchá, koupit kvalitní odvlhčovače. Nabízí se vám celá škála odvlhčovačů, které se liší podle toho, při jakých teplotách budou používány a jak velké prostory chcete odvlhčit V eshopu si můžete vybírat odvlhčovače od předních výrobců, které zahrnují adsorpční odvlhčovače, poloprofesionální odvlhčovače, profesionální a domácí odvlhčovače. Pokud si nevíte rady s výběrem, prodejce vám rád vhodný model doporučí.