Znáte všechny výhody zelené střechy?

Stavíte dům a chcete ho, co nejvíce přizpůsobit přírodě? Toužíte žít v souladu s přírodou a nevíte, jak na to? Stále více lidí více se obrací k přírodním produktům, co se týče jídla, životního stylu a také bydlení. Páry i celé rodiny se houfně stěhují z rušných velkoměst na vesnice nebo menších obcí. Při stavbě domu existuje hned několik aspektů, jak postavit ekologický dům a jednou z nich je možnost výstavby zelené střechy.

Co je zelená střecha?

Zelená střecha neznamená, že ji natřete na zeleno, aby snadněji splynula s okolím. Zelená střecha je pokryta „živou“ vegetací a půdou nebo pěstebním subtrátem. Takové střechy přináší v ekologii nezanedbatelný přínos.

Výhody pořízení zelené střechy

Zelené střechy pomáhají naší planetě produkcí kyslíku, absorbcí škodlivin ze vzduchu, ovšem to není jejich jedinou výhodou. Zelená střecha je také skvělým izolačním prostředkem,což pocítíte zejména v horkých letních dnech. Z vašeho domu se nestane přes den horká pec, tím nejen zabráníte výkyvům teplot, ale také ušetříte za klimatizaci a topení. Vrstva subtrátu zabraňuje vniknout dovnitř vnějším zvukům. Zelené střechy mnohem méně zatěžují kanalizaci.

Kromě praktických a užitečných výhod jsou i jin, také důležité, výhody. Zelená střecha skvěle vypadá a kolem domů se zelenou střechou se line příjemná vůně. Co budete na zelené střeše pěstovat, je zcela na vás. Krásné květiny nebo chutnou a čerstvou zeleninu? Pokud máte správně udělanou konstrukci a správně se o vegetaci staráte, je její životnost neomezená.

Co k pořízení zelené střechy potřebujete?

Co budete na své úrodné střeše pěstovat je tou poslední věcí, o které můžete přemýšlet. Co vás jistě bude zajímat, jaká je zelená střecha cena. Základem k založení zelené střechy je potřeba bezchybné provedení hydroizolační vrstvy, mít silnou nosnou konstrukci a chuť se o zeleň starat.