Podhrabové desky nacházejí hojné využití při stavbě plotu

Plot představuje důležitou součást každé stavby, jelikož zajišťuje soukromí, ochranu majetku a často také působí jako designový prvek. Jestliže si chcete postavit plot, můžete to zkusit svépomocí nebo také si ho nechat postavit na míru. V tomto článku se zaměříme na podhrabové desky a jejich využití při stavbě plotu. Podhrabové desky totiž představují ochranu před podhrabáním psa, aby neutekl ven, zabraňují prorůstání plevele apod.

Podhrabové desky pod plot

Pohrabové desky pod plot jsou betonové panely, které se dávají pod plotové díly. Tak, aby byl plot stabilní a pevný. Zároveň se tím srovná terén. Podhrabové desky se dají koupit nebo také vyrobit. Stačí jen nalít beton do formy.

Ve své podstatě se jedná o panely, které se postaví na urovnanou zem a uchytí se na sloupky pomocí držáků. Mají různou délku a různou velikost. Je to hladká betonová deska s pěkným a funkčním designem. Bývají s různými příměsemi, které vytvářejí rozmanité barvy. Klasické šedé nebo taky s drobnými kamínky.

Podhrabové desky z PVC

Velice zajímavou variantou jsou také podhrabové desky z PVC, které jsou lehčí, takže se velmi jednoduše s nimi manipuluje a snadno se přepravují. Díky nízké hmotnosti jsou podhrabové desky také pružnější a jejich montáž je velice rychlá a jednoduchá. Navíc se jedná o velice odolný materiál, který je charakteristický dlouhou životností.

Instalace podhrabových je velice snadná

Podhrabové desky se umisťují na sloupky, které jsou zasazeny v betonu v zemi. Stačí je jen přimontovat. Instalace podhrabových desek není nikterak náročná a nevyžaduje žádné speciální zacházení. Nad nimi jsou pak plotové dílce či nosníky plotových polí, které můžete zvolit v několika variantách. Při výběru vhodného plotu je pak zejména vhodné zaměřit se na jejich nejčastější výhody a nevýhody.

Je třeba myslet i na to, že o plot je nutné pečovat, aby byl odolný vůči vlivům počasí a stále krásný i funkční. V tomto ohledu vynikají zejména hliníkové ploty, které vyžadují minimální údržbu a mají dlouhou životnost.