Připravte váš domov na příchod miminka

Jste v očekávání a těšíte se na nového potomka? Patříte mezi příznivce moderního interiéru? V dnešním článku vám přinášíme několik tipů a inspiraci, jak zařídit pokoj pro miminko, aniž byste se museli vzdát moderního.

Rady na začátek

Aby byl budoucí pokojíček pro vaše miminko bezpečným, praktickým, ale v moderním stylu, měli byste se držet některých tipů.

  • Hodit se vám bude jistě tzv. stmívač osvětlení, díky kterému přizpůsobíte světlo v pokoji podle momentální potřeby. Při krmení miminka bude jistě vhodné jiné světlo než při usínání.
  • V pokojíčku vybírejte textil, který odpuzuje vodu i prach. Doporučujeme také koberce, které lze snadno čistit či vyprat.
  • Vhodný je nákup rostoucího nábytku, který se dítěti bude hodit, i když vyroste. Stačí zvolit jen pár kusů.
  • V místnosti se snažte nábytek umístit bezpečně. Nezapomeňte přichytit vyšší skříňky ke zdi, květiny a doplňky umístěte výše na police, aby na ně dítě nedosáhlo atd.
  • Myslete na dostatek úložných prostor, které budete potřebovat vy, ale i vaše dítě. Myslete na bosy, krabice, ale také koše, do kterých můžete snadno a rychle uklidit veškeré hračky.
  • Dobré je dítěti nechat co nejvíce volného prostoru na koberci, aby mohlo bezpečně lézt a chvíli si hrát také samo.

Kvalitní postel

To, co bude miminko potřebovat nejdříve, je postel. Na výběr máte z mnoha možností, pořídit můžete kolébku, košíky na kolečkách, klasické dřevěné postýlky či plastové apod. Postýlky mohou mít také různé tvary. Dobrou volbou je i nákup tzv. modulární dětské postýlky, které po odstranění komody s přebalovacím pultem, kterou vyměníte za rošt a matraci, slouží dítěti několik dalších let. Postýlka by měla být prvním kusem nábytku, který do dětského pokojíčku či ještě k vám do ložnice pořídíte.