Hipsterský domov: Jak vypadá?

Nechte se v dnešním článku inspirovat hipsterským stylem života. Starý nábytek v kombinaci s novým, nálož dřeva, zajímavých doplňků a umírněné barvy. Nahlédněte do interiéru hipsterů a nechte se jím okouzlit. 

Kdo je hipster?

Hipster je člen subkultury, která si vede jedinečný styl života. Hipsteři jsou nezávislí v myšlení, ale i odívání a tvorbě. Mají specifický vzhled, většinou se jedná o muže, kterým nechybí vousy, knír, specifické oblečení a ženy, které jsou velmi přirozené a příliš nelpí na make-upu a nepodléhají mainstreamovým módním vlivům. Hipster je jedinečným úkazem, který se typicky obléká, stravuje, ale také žije.

Základní prvky

V hipsterském interiéru nechybí retro prvky. Ideální je, pokud se vydáte do bazaru a ulovíte zde zajímavé kousky nábytku, ať už to budou komody, noční stolky či psací stůl. Nejlepší je, pokud si je sami renovujete a zakomponujete do interiéru. Chybět by vám neměli ani květiny, zajímavé doplňky a především dřevěný nábytek. Jelikož jsou hipsteři spojeni také s ekologičtějším způsobem života a vrací se tak trochu zpět k přírodním prvkům, neměly by vám doma chybět přírodní materiály, tedy dřevěné doplňky, podlahy a dveře. Domácnost hipsterů je navíc sladěna barevně, a to nejlépe v bílé, hnědé, šedé, kterou doplňují korespondující barvy, ale žádné výrazné prvky neočekávejte. Podívejte se na fotografii níže, ve které můžete hledat inspiraci.

Inspirace

Jelikož hipsteři milují vkusné retro věci, i ty by vám doma neměly chybět. Do výbavy hipstera jistě patří retro fotoaparát, který klidně může sloužit jen jako doplněk domácnosti, pokud nefunguje. Vhodná jsou i moderní světýlka, velké polštáře, dřevěné taburetky. V tomto směru však myslete především na jednoduchost a střídmost, která celkově ladí. Hipsterský styl je však kombinací modernity a vkusného retra.