Hypotéka pro mladé možná přijde vhod i vám

Pokud se chystáte ke stavbě nového domu, začínáte psát zcela novou životní kapitolu. A protože výstavba domu nespolyká pouze spoustu vašeho času, ale také peněz, určitě vám přijde vhod hypotéka: hypotéka pro mladé, hypotéka na rekonstrukci, státní hypotéka, hypotéka na pozemek, hypotéka na družstevní byt, 100 hypotéka, offsetová hypotéka předschválená hypotéka, reverzní hypotéka, státní hypotéka pro mladé, hypotéka naruby a podobně.

Každá stavba domu a bytu, nebo jejich rekonstrukce, musí začít pečlivým plánováním

Od tohoto plánování k výběru dlaždiček a obkladaček do koupelny vede dlouhá, někdy i strastiplná cesta. V prvé řadě si budete muset zajistit pozemek. Kromě hypotéky na pozemek budete muset najít to pravé místo. Místo pro svůj dům, který si budete chtít postavit podle vlastních představ. Budete se muset rozhodnout, zda dáte přednost bungalovu nebo patrovému domu. Bude ideální najít takový pozemek, k němuž bude snadný přístup, který nebude příliš úzký, prostě pozemek, do kterého se zamilujete. V případě, že místo shánění pozemku a stavby nového domu dáte přednost koupi domu staršího a následné rekonstrukci, bude se vám hodit hypotéka na rekonstrukci.

Místo domu družstevní byt

Ať už budete stavět nový dům nebo rekonstruovat dům starý, budete se muset rozhodnout, zda budete práce vykonávat svépomocí – zcela, částečně; nebo veškeré práce svěříte do rukou stavební firmy. Dáte-li přednost firmě, upřednostněte firmu prověřenou, abyste předešli zklamání.

Pokud při svém rozhodování pocítíte strach a obavu, že dům nepostavíte ani nezrekonstruujete (i když dosáhnete na některou z nabízených hypoték, například státní hypotéka pro mladé, offsetová hypotéka, 100 hypotéka, hypotéka naruby a další, plánujte raději družstevní byt, na který můžete rovněž čerpat hypotéku – hypotéku na družstevní byt.